Nabór

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z rocznika 2008 na treningi piłki nożnej.

Zajęcia odbywają się w następujące dni tygodnia:

Poniedziałek godz. 19:00

Wtorek godz. 19:00

czwartek godz. 19:00

W okresie wiosenno - jesiennym treningi odbywają się na boisku bocznym ze sztuczną nawierzchnią przy Konwiktorskiej 6.( obecnie w remoncie). W okresie zimowym zajęcia prowadzimy w halach sportowych w pobliżu naszego stadionu.

Pierwsze kilka zajęć ma za zadanie sprawdzić jak dzieci funkcjonują w grupie, czy te zajęcia są dla nich ciekawe.

Cały trening trwa od 1 godziny do 1 godziny i 15 minut i podzielony jest na 3 fazy:

1. Zabawy kształtujące rozwój ogólny
  2. Gry i zabawy ukierunkowane na piłkę nożną
  3. Gra w piłkę nożną (małe gry 3x3 lub 4x4)

Podstawowe zadania treningu dzieci:

• odnalezienie się w grupie rówieśników
  • świadome zespołowe dążenie do wspólnych celów
  • szanowanie i przestrzeganie przepisów gry
  • rozwój kreatywności
  • zbieranie doświadczeń ruchowych, podwaliną do nauki i łatwego przyswajania techniki jest KOORDYNACJA RUCHOWA
  • czerpanie przyjemności z aktywności fizycznej i aktywne uczestnictwo w życiu Klubu (mecze, eventy)

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki strój powinno mieć dziecko?

Wygodny sportowy, adekwatny do pogody (chłodniejsze dni - dres, cieplejsze - krótkie spodenki, koszulka, deszczowe - ortalion)

Czy potrzebna jest piłka i ewentualnie w jakim rozmiarze?

Jeżeli nie ma piłki to jesteśmy w stanie zapewnić ją na treningu. Jeżeli chcemy kupować polecamy piłkę w rozm. 3 (np. Kipsta dostępna w sklepie Decathlon).

Jakie buty dziecko musi posiadać?

Na dzień dzisiejszy nie ma wymogów co do obuwia. Mogą to być zarówno korki, turfy jak i zwykłe trampki lub adidasy. Zabronione są buty z wkręcanymi korkami.

Czy są potrzebne badania lekarskie?

Tak, dziecko, które chce trenować w naszym Klubie musi posiadać zaświadczenie od lekarza medycyny sportowej dotyczące braku przeciwwskazań do podjęcia zajęć o wzmożonym wysiłku fizycznym. Badania należy zeskanować i wysłać na meila do trenera Kuby Stęszewskiego. Badania są ważne przez 6 miesięcy.

Czy coś jeszcze potrzebne jest na treningu?

Tak, potrzebne są chęci i wieeeeelki uśmiech. Ale oprócz tego należy zabrać ze sobą wodę (0,5 l) lub wodę z sokiem. Zabronione są napoje gazowane lub słodzone (cola, sprite, tymbark itp.). Obowiązkowe są również ochraniacze na golenie.

Kontakt:
​Trener :Damian Miśkurka